Nike Air Force 1

Nike Air Force 1 jsou klasické a ikonické tenisky, které Nike poprvé představila v roce 1982. Botu navrhl Bruce Kilgore a byla pojmenována po letadle, které nese prezidenta Spojených států.

Air Force 1 byla první basketbalová bota s technologií Nike Air, která poskytuje odpružení a podporu. Bota si rychle získala oblibu nejen mezi basketbalisty, ale také mezi sneakerheads a módními nadšenci.

V průběhu let Nike vydala různé iterace Air Force 1, včetně low-top, mid-top a high-top verzí. Bota byla také vydána v mnoha barevných provedeních a ve spolupráci s designéry a umělci.

Dnes jsou Nike Air Force 1 oblíbenými a nadčasovými teniskami s věrnými fanoušky po celém světě.

Nike Air Max

Nike Air Max je ikonická řada tenisek, která debutovala v roce 1987 s revolučním designem, zahrnujícím viditelnou vzduchovou jednotku v podrážce. Tato inovace, vyvinutá Tinkerem Hatfieldem, přinesla výrazné polstrovaní a pohodlí. Air Max se stal symbolem spojením technologie a módy, oslovil sportovce i fashionisty. Rozmanitost modelů a barevných variant zahrnuje klasické modely jako Air Max 1, Air Max 90 a další. Během let se staly oblíbenými nejen pro sportovní výkon, ale i jako součást streetwearové a sneaker kultury. Kromě původního designu bylo uvedeno mnoho nových verzí a spoluprací s designéry a umělci, což udrželo Air Max v popředí módního průmyslu.

Nike Blazer

Nike Blazer je ikonická tenisová obuv debutovala v roce 1973 jako basketbalová bota. Její výrazný vysoký střih a klasický design se stal oblíbeným prvkem skate a streetwearové módy. Původní model měl kožený svršek, gumičkovou podrážku a ochranný límec na kotníku. Blazer si vysloužil kultovní status díky stylu a všestrannosti. Během let prošel různými modernizacemi a spolupracemi s umělci a módními značkami. V roce 2020 se dočkal obnoveného zájmu a nových edic, propojujících jeho historickou důležitost s aktuálními trendy v obuvnickém průmyslu a streetwearu.

Nike Cortez

Nike Cortez, představený v roce 1972, je klasickou sportovní obuví, navrženou pro běžecký výkon. S jednoduchým designem a charakteristickou herringbone vzorovanou podrážkou nabízí lehké polstrovaní díky pěnové podrážce a komfort díky nylonovému nebo koženému svršku. Stal se nejen symbolem sportovního výkonu, ale i kultovním prvkem streetwearové a hip-hopové módy. Díky filmu „Forrest Gump“ s Tomem Hanksem získal ještě větší popularitu. Přes leta prošel různými verzemi a spolupracemi s umělci a designéry, upevňujíc své místo v historii tenisek a módní kultuře.